sadafian
09 بهمن 1401 - 11:38

۱۵۰ قطعی گاز و ۷ مورد تخریب علمک در خوی/توصیه‌های ایمنی بعد از زلزله

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی از ۱۵۰ قطعی گاز و ۷ مورد تخریب علمک در پی زلزله خوی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه علیرضا شیخی با اشاره به زلزله ۵.۹ریشتری شهرستان خوی اظهار کرد: براساس آخرین بررسی‌های صورت گرفته، پس از زلزله‌ی ۵/۹ ریشتری خوی، ۱۵۰ قطعی گاز و ۷ مورد تخریب علمک داشتیم که گاز پنج مورد از علمک‌های تخریب شده ترمیم و سه مورد نیز به کل قطع شده است.

وی با اعلام اینکه برغم شدید بودن زلزله، خوشبختانه تاسیسات زیرساختی گاز مورد آسیب قرار نگرفته است، گفت: گروه‌های نشت‌یابی ما هم اکنون شبکه‌های موجود را از نظر نشتی مورد بررسی قرار داده‌اند تا در صورت نشت در شبکه‌ها، سریعا آنها را رفع کنند.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی با بیان اینکه نیروهای امداد گاز در خوی در حالت آماده باش هستند، خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت موضوع، اکیپ‌های امدادی از شهرستان‌های ارومیه، مرند، سلماس، چایپاره، ماکو و چالدران در خوی مستقر شده‌اند تا در صورت لزوم عملیات امدادی را در سریع‌ترین زمان انجام دهند.

شیخی در پایان با تاکید بر اینکه در پی زلزله بوقوع پیوسته، احتمال جابجایی در اتصالات لوله‌بخاری‌ها و یا جابجایی کلاهک دودکش وسایل گازسوز وجود دارد، افزود: ضروری است مشترکان گاز از اتصال لوله‌ی بخاری و آبگرمکن و سایر تجهیزات و همچنین عدم جابجایی کلاهک دودکش اطمینان حاصل نمایند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1004485