sadafian
05 فروردین 1402 - 17:18

انهدام باند 13 نفره سارقان جیب‌بر در اصفهان

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از دستگیری 11 سارق جیب بر و 2 مالخر و کشف 118 دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه در عملیات کارآگاهان این پلیس خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حسین ترکیان رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت جیب بری و سرقت تلفن‌های همراه شهروندان، طرح جامع و عملیاتی مقابله با سارقان جیب‌بر با استفاده از کلیه نیروها و امکانات در استان اصفهان به منظور کنترل و کاهش این سرقت‌ها و شناسایی و دستگیری سارقان به مرحله اجرا درآمد.

وی افزود: در بررسی‌های انجام شده مشخص شد سرقت تلفن‌های همراه توسط یک باند سازمان یافته جرم در حال وقوع است به این صورت که تعدادی خانم با مشارکت همسران خود با سوءاستفاده از شلوغی بازار و غفلت شهروندان اقدام به جیب‌بری و سرقت موبایل از داخل کیف آنان می‌کردند.

ترکیان گفت: در اجرای این طرح کارآگاهان پلیس آگاهی با بررسی‌های میدانی و اقدامات هوشمندانه پلیسی موفق به شناسایی احدی از سارقان شده و طی عملیاتی غافلگیرانه متهم را در مخفیگاهش در حومه شهرستان اصفهان دستگیر و به پلیس آگاهی دلالت می‌دهند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان ادامه داد: متهم دستگیر شده که در رویارویی با ادله و مستندات پلیس راهی جز اقرار نداشته، سایر اعضای این باند جیب‌بر را معرفی که پس از شناسایی هویت واقعی و مخفیگاه متهمان ضمن هماهنگی با مرجع قضایی، به صورت همزمان ۴ زن و ۶ مرد سارق جیب بر در استان اصفهان و ۲مالخر در یکی از استان‌های غربی کشور دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل می‌شوند.

وی با بیان اینکه تمامی اعضای این باند ۱۳ نفره در تحقیقات انجام شده اتهامات خود را پذیرفته و به سرقت ۱۱۸ دستگاه تلفن همراه که اکثراً از مراکز خرید پر ازدحام و اتوبوس‌های BRT صورت گرفته بود اعتراف کردند، تصریح کرد: کارشناسان مربوطه ارزش ریالی اموال به سرقت رفته را بالغ بر ۸ میلیارد ریال برآورد کردند.

ترکیان با اشاره به اینکه تمامی متهمان پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضایی تحویل و سپس روانه زندان شدند، خاطر نشان کرد: جیب‌بری از جمله جرایمی است که احساس ناامیدی در جامعه را ترویج داده و سبب تزلزل امنیت اجتماعی و موجب بحران روحی و دلسردی عامه مردم نسبت به امنیت خود در محیط پیرامونی که در آن زندگی می‌کنند، می‌شود لذا مردم می‌خواهیم در مکان‌های شلوغ مانند مراکز خرید، ‌زیارتگاه‌ها، اتوبوس‌های BRT و مکان‌های تفریحی مراقب طلا، وجوه نقد،‌ کارت‌های بانکی، تلفن همراه و اموال با ارزش درون کیف خود باشند.

پایان پیام/۶۳۱۰۱/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1109768