sadafian
27 دی 1401 - 23:20

خسارت احتمالی زلزله مازندران در حال ارزیابی و بررسی است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران گفت: در حال ارزیابی و خسارت احتمالی زلزله 4.2 ریشتری ساعت گذشته در مناطق مختلف مازندران هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، زلزله‌ای به بزرگی ۴.۲ در مقیاس ریشتر دقایقی قبل مازندران را لرزاند و این پدیده طبیعی باعث ترس و دلهره در بین مردم استان شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران لحظاتی قبل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، اظهار کرد: این زلزله نسبتا شدید با در شهرهای ساری، آمل، بابل، قائم‎شهر و برخی مناطق مازندران را لرزاند.

حسینعلی محمدی شیرکلائی افزود: براساس اعلام مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه با بزرگی ۴.۲ ریشتر در ساعت ۲۱ و ۱۳ دقیقه و ۷ ثانیه امشب اتفاق افتاده و در عمق ۲۳ کیلومتری با موقعیت ۳۶.۵۵ شمالی و ۵۲.۹۶ شرقی روی داد.

وی تصریح کرد: این زمین لرزه در ۱۰ کیلومتری ساری، ۱۲ کیلومتری جویبار، ۱۳ کیلومتری قائم‌شهر بوده و در حال ارزیابی و بررسی خسارت‌های اولیه هستیم تا اخبار تکمیلی رسانه‌ای شود.

محمدی بیان کرد: از مردم مازندران می‌خواهیم پس از بروز حوادث طبیعی همانند زلزله در نخستین گام آرامش خود و اعضای خانواده را حفظ کنند و در صورت نیاز از امن‌ترین مکان و ایمن‌ترین موقعیت برای حفظ جان خود و دیگران استفاده کنند.

انتهای پیام/۸۶۰۱۲/ج

منبع: فارس
شناسه خبر: 983551